Quantcast
Channel: czytelnik – Cyfroczytelnia –świat książek
Viewing all articles
Browse latest Browse all 28

Jak zinterpretować rozmowy z Bogiem?

0
0

Inspiracją do napisania książki „Rozmowy z Bogiem” Neale’a Walscha była jego konwersacja ze Stwórcą. Autor jest jedynie wyrazicielem jego myśli, które spisał za pomocą pisma automatycznego. W książce można znaleźć wiele prawd objawionych, które pozwalają rozwikłać obecne od wielu wieków zagadki na temat miejsca człowieka we wszechświecie.

Wizja Stwórcy

W książce Bóg ukazany jest jako postać nieskończenie dobra. Nie jest on surowym sędzią, który strąca do piekła ludzi źle postępujących. Według relacji Walscha niemożliwe jest obiektywne stwierdzenie co jest dobre, a co złe. Tym samym Bóg nie może karać człowieka za jego poczynania. Stwórca nie osądza, jednakże daje określone wskazówki, jaki sposób postępowania jest najlepszy dla całej ludzkości.

Działania dla dobra ludzkości

Walsch podczas rozmów z Bogiem dowiaduje się, że jest on obecny we wszystkim, co nas otacza. Takie zapatrywanie jest zgodne z poglądami panteistów. Człowiek, który jest stworzony na Jego podobieństwo, składa się z umysłu, duszy i ciała. Jego zadaniem jest dbałość o to, aby na świecie panował pokój. Ludzie powinni żyć w harmonii z przyrodą i nie dewastować jej życiodajnych zasobów. Systemy gospodarcze na całym świecie powinny dążyć do polepszenia bytu całej ludzkości.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 28

Latest Images

Trending Articles